W ramach rządowego programu „Bezpieczna +”, Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach wraz z Komendą Powiatową PSP w Busku – Zdroju, przygotowała projekt „Bezpieczny Dom”. W chwili powstania był to  pierwszy taki obiekt w województwie świętokrzyskim. Wszystkie dzieci zapraszamy do odwiedzenia nas po uprzednim zgłoszeniu swojego przyjścia zgodnie z zamieszczonym poniżej regulaminem i wypełnieniem karty zgłoszenia.

W projekcie „Bezpieczny Dom” realizowany jest akcja edukacyjna „Ognik”. Akcja ta, jest ogólnopolskim działaniem edukacyjnym, skierowanym do dzieci i młodzieży szkolnej, którego celem jest edukacja na temat bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Poprzez wprowadzenie tego projektu skupiamy się na skutecznym i aktywnym propagowaniu bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia w śród najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Na realizację tego projektu, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju przeznaczono specjalne pomieszczenia, które zgodnie z wytycznymi zaadaptowane zostały na typowe mieszkanie. Z pomieszczeń wygospodarowano: pokój dzienny, kuchnię oraz łazienkę. Dzięki temu układowi dzieci będą mogły zobaczyć między innymi z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, a także będą mogły sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar. Pragniemy również zaprezentować uczestnikom szkolenia, jak wygląda prawidłowa ewakuacja z miejsca objętego dużym zadymieniem. Oczywiście zapewniamy, że wszystkie pokazy wykonywane są w warunkach pełni bezpiecznych dla uczestników. W trakcie prowadzonych zajęć poruszana jest również tematyka aktualnej pory roku, w tym zagrożeń sezonowych oraz form spędzania czasu wolnego i mogących z nich wynikać niebezpieczeństw.

Wierzymy, że szkolenia realizowane w ramach tego projektu zapiszą się w świadomości uczestników i w przyszłości zaowocują poprawą świadomości, co przełoży się na bezpieczeństwo w przypadku gdy rzeczywiście przyjdzie zmierzyć się z prawdziwymi zagrożeniami. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikat „Dzielny Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa i sprawnością fizyczną.

Załącznik do pobrania:

  1. Regulamin sali edukacyjnej “Ognik”
  2. Zgoda na publikację wizerunku osób biorących udział w szkoleniu

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju

ul. Waryńskiego 29a, 28-100 Busko-Zdrój

Telefon kontaktowy

fax. 41 378 20 43 w.205

Elektroniczna skrzynka podawcza

/ub5v99mu73/skrytka

Odwiedzin dziś 12

Odwiedzin od 05.02.2019 34551

Kubik-Rubik Joomla! Extensions