KLAUZULA INFORMACYJNA

dot. monitoringu wizyjnego w Komendzie Powiatowej

Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju.

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia  Parlamentu  Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy,  że w obiekcie Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju i bezpośrednim otoczeniu prowadzona jest obserwacja i rejestracja obrazu zdarzeń w postaci monitoringu wizyjnego.

 1. Administratorem danych osobowych uzyskanych w ramach monitoringu wizyjnego jest Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju (28-100 Busko-Zdrój, ul. Waryńskiego 29 „a”, tel./fax 41 378 20 43, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 2. W sprawach  związanych  z  przetwarzanymi danymi osobowymi  można  kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  41 365 32 04.
 3. Celem przetwarzania danych osobowych jest zapewnienie bezpieczeństwa, porządku i ochrony mienia na obszarze monitorowanym. Państwa dane osobowe w postaci wizerunku przetwarzane będą wyłącznie w wyżej wymienionym celu.
 4. Monitoringiem wizyjnym w KP PSP w Busku-Zdroju objęto obszary: wejście główne do budynku, place: wewnętrzny i zewnętrzny przy strażnicy, stanowiska garażowe, hol na pierwszym piętrze oraz I-sze piętro klatki schodowej wejścia głównego.
 5. Wchodząc na obszar objęty monitoringiem wyraża Pani/Pan zgodę na rejestrację wizerunku oraz w konsekwencji do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych przez Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju, a także oświadcza, że zapoznali się Państwo z informacjami zawartymi w niniejszej klauzuli.
 6. Udostępnienie danych możliwe jest wyłącznie podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na podstawie przepisów obowiązującego prawa.
 7. Dane z monitoringu przechowywane będą aż do nadpisania i w związku z tym dostępne są w czasie około 30 dni od momentu zapisu.
 8. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych nie będzie podlegało zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 9. Dane osobowe uzyskane z monitoringu nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
 10. Posiada Pani/Pan prawo żądania dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.
 11. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Urzędu Ochrony Danych Osobowych (00-193 Warszawa, ul. Stawki 2, tel. 22 531 03 00, fax. 22 531 03 01, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), jeżeli uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.

 

DO POBRANIA:  Klauzula informacyjna dotycząca monitoringu

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju

ul. Waryńskiego 29a, 28-100 Busko-Zdrój

Telefon kontaktowy

fax. 41 378 20 43 w.205

Elektroniczna skrzynka podawcza

/ub5v99mu73/skrytka

Odwiedzin dziś 11

Odwiedzin od 05.02.2019 34550

Kubik-Rubik Joomla! Extensions