W związku z porozumieniem w sprawie współpracy Wojsk Obrony Terytorialnej i Państwowej Straży Pożarnej, zawartym między Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej, a Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej, w dniach 29-30 sierpnia 2020 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju przeprowadzili drugą edycję szkolenia dla 102 batalionu lekkiej piechoty 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Drugi etap szkolenia podzielony został na dwa bloki tematyczne. Pierwszy temat realizowany był w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbludowicach i polegał na przybliżeniu żołnierzom tematyki związanej ze zdarzeniami drogowymi. Po zajęciach teoretycznych zastęp z JRG PSP z Buska – Zdroju przeprowadził symulowaną akcję polegającą na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej uwięzionej w rozbitym pojeździe. Tematyka związana z katastrofami budowlanymi realizowana była w miejscowości Wiślica. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały wykładem, następnie żołnierze WOT pod nadzorem instruktorów z Komendy Powiatowej PSP w Busku - Zdroju szkolili swoje umiejętności  w zakresie przeszukiwania gruzowiska, stemplowania uszkodzonych obiektów budowlanych w celu wykonania dostępu do osób poszkodowanych, wykorzystując specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu KP PSP w Busku – Zdroju. 

Zajęcia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród żołnierzy WOT, wskazując na potrzebę tego typu szkoleń w przyszłości.

Opracowaniest. kpt. Piotr Dziedzic

Zdjęcia: KP PSP Busko - Zdrój

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju

ul. Waryńskiego 29a, 28-100 Busko-Zdrój

Telefon kontaktowy

fax. 41 378 20 43 w.205

Elektroniczna skrzynka podawcza

/ub5v99mu73/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 28819

Kubik-Rubik Joomla! Extensions