W związku z porozumieniem w sprawie współpracy Wojsk Obrony Terytorialnej i Państwowej Straży Pożarnej, zawartym między Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej, a Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej, w dniach 18-19 lipca 2020 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju przeprowadzili szkolenie dla 102 batalionu lekkiej piechoty 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały wykładem, który przeprowadzony został w obiekcie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiślicy. W trakcie szkolenia strażacy omówili zagadnienia związane z działaniami związanymi z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym oraz przybliżyli słuchaczom zjawisko pożaru, procesu spalania, a także środków gaśniczych wykorzystywanych podczas gaszenia pożarów. Po zajęciach teoretycznych żołnierze przemaszerowali w okolice kąpieliska w Wiślicy, gdzie mogli w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Żołnierze WOT pod nadzorem instruktorów z Komendy Powiatowej PSP w Busku - Zdroju szkolili swoje umiejętności w zakresie układania worków z piaskiem, likwidacji przesiąków, układania zapór przeciwpowodziowych oraz zapoznali się ze sprzętem wykorzystywanym do działań związanych z gaszeniem pożarów.

Zajęcia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród żołnierzy WOT, wskazując na potrzebę tego typu szkoleń w przyszłości.

 

Opracowanie: st. kpt. Piotr Dziedzic

Zdjęcia: KP PSP Busko - Zdrój

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju

ul. Waryńskiego 29a, 28-100 Busko-Zdrój

Telefon kontaktowy

fax. 41 378 20 43 w.205

Elektroniczna skrzynka podawcza

/ub5v99mu73/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 27122

Kubik-Rubik Joomla! Extensions