29 marca 2019 roku z inicjatywy wojewody świętokrzyskiego, w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą” w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się zbiórka krwi. W przedsięwzięciu udział wzięli strażacy państwowej i ochotniczych straży pożarnych, funkcjonariusze innych służb mundurowych oraz pracownicy urzędu. Celem akcji było oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym oraz zebranie jak największej ilości krwi dla chorych i poszkodowanych w wypadkach.

Krew jest darem bezcennym, ratującym życie, często tym osobom, którym strażacy w pierwszym etapie zagrożenia udzielają kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy województwa świętokrzyskiego już trzeci rok z rzędu biorą udział w w/w akcji rozumiejąc, że proces ratowniczy rozpoczęty na miejscu zdarzenia trwa w dalszym ciągu w szpitalu. Dlatego też włączając się w akcję oddawania krwi strażacy pośrednio biorą udział w kontynuacji działań leczniczych wobec poszkodowanych.

W akcji, która odbyła się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach uczestniczyło 56 strażaków, którzy w sumie honorowo oddali 21,5 litra krwi. Akcję „spoKREWnieni służbą” z ramienia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach koordynował kpt. Tomasz Cisowski.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Cisowski

Zdjęcia: mł. kpt. Przemysław Gad

Źródło: http://straz.kielce.pl/informacje/aktualnosci-kw/3672-swietokrzyscy-strazacy-oddali-krew-w-ramach-akcji-spokrewnieni-sluzba

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju

ul. Waryńskiego 29a, 28-100 Busko-Zdrój

Telefon kontaktowy

fax. 41 378 20 43 w.205

Elektroniczna skrzynka podawcza

/ub5v99mu73/skrytka

Odwiedzin dziś 52

Odwiedzin od 05.02.2019 4406

Kubik-Rubik Joomla! Extensions