11 października 2018 roku w siedzibie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju w ramach kolejnej edycji kampanii społecznej „Czad    i ogień. Obudź czujność.” zorganizowano spotkanie z przedstawicielami spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych z terenu powiatu buskiego. Na zaproszenie komendanta powiatowego PSP w spotkaniu wziął udział również mistrz kominiarski. Zebraniu przewodniczył komendant powiatowy PSP   w Busku-Zdroju, bryg. Artur Brachowicz.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo użytkowania urządzeń grzewczych - piecyków i kuchenek gazowych, a także przewodów spalinowych oraz wentylacyjnych w kontekście zagrożenia tlenkiem węgla, a także współpraca w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność.” Na wstępie przedstawione zostały informacje dotyczące podejmowanych interwencji przez jednostki ochrony przeciwpożarowej w związku ze zdarzeniami dotyczącymi zatrucia tlenkiem węgla, jak również związane z jego wykryciem przez czujniki. Podczas spotkania mistrz kominiarki podkreślił, że prowadzona dość szeroko i intensywnie kampania społeczna przyczyniła się niewątpliwie do zwiększenia świadomości wśród społeczeństwa w kwestii zagrożenia tlenkiem węgla, bowiem znacząco wzrosło zapotrzebowanie na usługi kominiarskie oraz dość częściej spotykane są w obiektach czujniki tlenku węgla. Obecna na spotkaniu v-ce prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku - Zdroju poinformowała, że zgodnie z przyjętym kierunkiem działania, na obecną chwilę dokonali montażu czujników tlenku węgla w 836 lokalach mieszkalnych, w których eksploatowane są urządzenia grzewcze na paliwo gazowe.

W trakcie spotkania poruszone zostały również inne kwestie związane   z bezpieczeństwem pożarowym w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych m.in. dotyczące przeglądów instalacji elektrycznych, odgromowych, gazowych, jak również właściwego utrzymania dróg ewakuacyjnych w obiektach, składowania materiałów w pomieszczeniach piwnic oraz dojazdów. W trakcie spotkania uczestnikom przekazano ulotki związane z prowadzoną kampanią społeczną.

 

Opracował: bryg. Marek Lis.

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju

ul. Waryńskiego 29a, 28-100 Busko-Zdrój

Telefon kontaktowy

fax. 41 378 20 43 w.205

Elektroniczna skrzynka podawcza

/ub5v99mu73/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 4297

Kubik-Rubik Joomla! Extensions