26 sierpnia 2018 roku na stadionie klubu sportowego „Piast” w Stopnicy odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu buskiego. Współorganizatorami zawodów była Komenda Powiatowa PSP oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Busku-Zdroju. Zawody zostały rozegrane zgodnie z regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych OSP w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów   z przeszkodami. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP   w Busku-Zdroju bryg. Artur Brachowicz, a Sędzią Głównym zawodów był bryg. Marek Lis, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju.

W zawodach udział wzięło 7 męskich drużyn pożarniczych  i 1 kobieca drużyna pożarnicza działająca przy OSP Nowy Korczyn.

Oficjalne wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii męskich drużyn pożarniczych:

  1. OSP Piestrzec,
  2. OSP Szaniec,
  3. OSP Kargów.

W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych:

  1. OSP Nowy Korczyn.

Zwycięzcom zawodów zostały wręczone puchary, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, ufundowane m.in. przez Posła na Sejm RP, Pana Michała Cieślaka oraz Komendę Powiatową PSP w Busku-Zdroju. Na zakończenie zawodów głos zabrali m.in. Poseł na Sejm RP Pan Michał Cieślak oraz Komendant Powiatowy PSP  w Busku-Zdroju, bryg. Artur Brachowicz. W swych wystąpieniach podziękowali strażakom za trud włożony w przygotowania do startu w zawodach, sportową rywalizację, a zwycięskiej drużynie życzyli powodzenia na zawodach wojewódzkich. Zawody powiatowe stanowią eliminacje do Wojewódzkich Zawodów Sportowo- Pożarniczych OSP, które odbędą się w dniu 9 września 2018 roku również na stadionie KS „Piast” w Stopnicy. Powiat buski będą reprezentowały  w poszczególnych kategoriach nw. jednostki:

W kategorii męskich drużyn pożarniczych:

  1. OSP Piestrzec.

 W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych:

  1. OSP Nowy Korczyn.

 

Opracował: bryg. Lis Marek.

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju

ul. Waryńskiego 29a, 28-100 Busko-Zdrój

Telefon kontaktowy

fax. 41 378 20 43 w.205

Elektroniczna skrzynka podawcza

/ub5v99mu73/skrytka

Odwiedzin dziś 0

Odwiedzin od 05.02.2019 2814

Kubik-Rubik Joomla! Extensions