2 marca 2018 roku na obiektach ostrowieckiej pływalni „Rawszczyzna” zostały zorganizowane i przeprowadzone „X Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Strażaków PSP w Pływaniu”. W zawodach uczestniczyli strażacy Państwowej Straży Pożarnej z 13 komend powiatowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Rywalizacja odbywała się w pięciu konkurencjach indywidualnych oraz w jednej drużynowej, a jej poziom jak   w latach poprzednich był bardzo wysoki. Strażacy rywalizowali na następujących dystansach: 25 m st. motylkowym, 50 m st. grzbietowym, 50 m st. klasycznym, 50 m st. dowolnym, 100 m st. zmiennym oraz sztafecie 4x50 m st. dowolnym. Tradycyjnie prowadzona była klasyfikacja wielobojowa, w której nagradzani byli najbardziej wszechstronni, bowiem należało wystartować we wszystkich konkurencjach indywidualnych. Na mistrzostwach bardzo dobrze spisała się reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej      w Busku-Zdroju. Sekcyjny Michał Grusiecki zajął I-sze miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym uzyskując czas 00:40,78. Reprezentacja buskiej komendy zajęła również II-gie miejsce w sztafecie w stylu dowolnym 4x50 m uzyskując czas 02:08,65. Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom buskiej komendy osiągniętych wyników. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, medale, oraz pamiątkowe dyplomy.

Opracowanie: mł. bryg. Marek Lis.

Zdjęcia: KP PSP Busko-Zdrój.